Servis Çağır

Franke Buzdolabı Tamir Servisi

Franke Buzdolabı oluşabilecek belli başlı arızalar aşağıda listelenmiştir.

1. Buzdolabı Çalışmıyor Arızası;

1.Fiş prize tam oturmamıştır.

2.Prizin bağlı olduğu ana sigorta kapalıdır.

Franke Buzdolabınızın fişi prize tam oturmamış olabilir fişi oturduğundan emin olacak şekilde takınız.. Eğer fişi tam takmış olduğunuz halde Franke buzdolabınız çalışmıyorsa sorun fişinizden kaynaklanabilir. Bu yüzden prizinizin bozulmuş olma ihtimaline karşın prizinizi değiştiriniz veya bağlı olduğu ana akım sigortasını kontrol ederek açık olduğundan emin olunuz. Bunlar ana arızalardır bu gibi durumlarda arızanın büyümemesi için 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

2. Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor;

1.Buzdolabının kapısı düzgün kapanmamıştır.

2.Buzdolabınız gaz kaçağı yapıyor olabilir.

3.Soğutucu ve dondurucu bölmesinin sıcaklığı düşük olabilir.

4.Dolabınızın su tahliye kanalları tıkanmış olabilir.

5.Rezistanslardan biri veya birkaçı bozulmuş olabilir.

Franke Buzdolapları gaz sayesinde soğutma işlemini gerçekleştirirler bu yüzden kapılarını düzgün kapatınız çünkü kapılar açık kaldığından dolayı Franke buzdolabınız gaz kaçağı yapıyor olabilir. Kapıları kapattığınız halde soğutmuyor ise buzdolaplarınızdaki soğutucu ve dondurucu bölümlerinin sıcaklık ayarlarını düzgün hale getiriniz veya rezistanslarınızın bozulmuş olma ihtimaline karşın teknik destek için bizi arayınız. 444 48 63

3. Buzdolabı Motoru(Kompresör) Çalışmıyor;

1.Sıcaklık ayarları doğru yapılmamış olabilir.

2.Buz çözme devresi çalışıyor olabilir.

İlk önce Franke buzdolabınızda ki sıcaklık ayarlarını uygun hale getiriniz kompresör yinede çalışmadıysa buz çözme sistemi devrede olabilir. Bu durum tam otomatik buz devresine sahip makinalarvda periyodik olarak gerçekleşmektedir. Yaklaşık 7 dakika sonra Franke buzdolabınızı kontrol ediniz eğer çalışmaya başlamadıysa teknik bir arıza gerçekleşmiş olabilir vakit kaybetmeden teknik destek için arayınız. 444 48 63

4. Franke Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor;

1.Buzdolabının bulunduğu ortamın çok soğuk olması.

2.Buzdolabının bulunduğu ortamın nemli olması.

3.Buzdolabı kapısının çok sık açılıp kapatılması.

Franke Buzdolabının bulunduğu ortamın sıcaklığı 10 C’nin altındaysa ve çok nemliyse sık yaşanabilecek bir durumdur. Bu yüzden Franke buzdolabını koymak istediğiniz ortamın sıcaklık ve nem oranı normal olmalıdır. Franke Buzdolabı kapılarını çok sık açıp kapatmak bir çok arızaya neden olabilir ve tüketimi arttırabilir bu nedenle her kapıyı kapattığınızda kapının düzgün kapandığından emin olunuz. Bunlar ana arızalardır bu gibi durumlarda arızanın büyümemesi için 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

5. Franke Buzdolabı Buzlanma Yapıyor;

1.Buzdolabının kapısı düzgün kapatılmalıdır.

2.Termostat ayarları kontrol edilmelidir.

3.Buzdolabınız No-frost özellikte ise hava akımını yapan delikler tıkanmış olabilir.

Termostat ayarlarını dondurucu ve soğutucu için uygun hale getiriniz. Eğer buzlanma devam ederse Franke buzdolabının kapısını fişi çekili halde 2 gün açık şekilde bekletiniz arıza devam ediyorsa teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunlar ana arızalardır bu gibi durumlarda arızanın büyümemesi için 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

6. Franke Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor;

Franke Buzdolabınızın kapısı düzgün bir şekilde kapanmıyor ise Kapıda bulunan contalar zarar görmüş olabilir. Contalarınızı uygun conta ile değiştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Değiştirdiğimiz parçalara 1 yıl garanti süresi verilmektedir. Değişen parça bizden kaynaklı arıza yapmışsa ücretsiz bir şekilde tekrardan değiştirilir.

7. Franke Buzdolabı Ses Yapıyor;

Franke Buzdolabının ses çıkarmasında bir çok neden vardır. Bunlar motorun bozulması, fanın bozuk olması, buzdolabın içinde ara kanal rezistans parçasının bozuk olması veya basit arıza olarak fan yerinin pislikten dolmuş olması, dolabın yerinin dengesiz olmasından kaynaklanıyor olabilir.Ya da hava ısınmaya başladıkça Franke buzdolabının içini soğutmak için harcayacağı enerjide orantılı olarak artacaktır. Bu sorun arıza gibi gözükmese de başka bir yerden de kaynaklanıyor olabilir.Bunu için siz yinede tedbiri elden bırakmayıp Franke buzdolabı teknik servisimiz ile 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

8. Franke Buzdolabı Su Akıtıyor;

Franke Buzdolabınızın sıcaklık ayarlarının doğru yapıldığından emin olun eğer ayarlar düzgün değilse uygun hale getiriniz.Daha sonra sebzelik kısmını kontrol edin su birikmiş ise su kanalı tıkanmış olabilir kanalı iyi bir şekilde temizleyiniz.Eğer sızıntı dolabın arkasında ve motorun bulunduğu kısımda ise makinenizin kapılarını doğru bir şeklide kapanıp kapanmadığı kontrol ediniz.Eğer bu çözümler arızanızı gidermediyse Franke buzdolabınızda ara kanal rezistans parçası, motor gibi parçalar arızalı olabilir.Bu arızayı göz ardı etmeyip tedbiri elden bırakmadan daha büyük arıza oluşmadan Franke buzdolabı teknik servisimiz ile 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

9. Franke Buzdolabının Alt Bölmesi Soğutmuyor;

Franke Buzdolabınızın alt kısmı soğutmuyor ise Franke dolabınızın fişini çekip kapıları açık bir şekilde 2 gün bekleyiniz. Bu işlemi yaptığınızda Franke dolabınız tekrar eski haline dönecektir ama parçaların durumuna göre Franke buzdolabı tekrar aynı arızayı verebilir.Bunun nedeni dondurucu kısmının arka bölmesinde bulunun rezistans,fan parçaları bozulmuş olabilir.Rezistans bölmesinin görevi dondurucu kısmındaki soğuk havayı alt kısma üflemesidir bu soğuk havayı alt kısma üfleyemediği için alt kısım soğutmuyor.Bu arızayı göz ardı etmeyip tedbiri elden bırakmadan Franke buzdolabı teknik servisimiz ile 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.


Etiketler; 

İzmir Franke Buzdolabı Servisi, Franke Buzdolabı Servisi, Franke Buzdolabı İzmir Servisi, Franke Buzdolabı Tamircisi, Franke Buzdolabı Tamiri, Franke Buzdolabı Teknik Servisi, Franke No Frost Buzdolabı Servisi, Franke Buzdolabı Müşteri Hizmetleri, Franke Buzdolabı Çağrı Merkezi, Franke Buzdolabı Yedek Parça, Franke Buzdolabım Bozuldu, Franke Buzdolabı Arızaları, Franke Buzdolabı Servis Numarası